נשלמות ההכנות לקראת המחנה הבריאותי בשוויץ

הציוד הרב מועלה למשאית בדרך למטוס לקראת היציאה למחנה

ההכנות לקראת יציאת מחנה הקיץ הבריאותי של ארגון “חיים לילד” הולכות ונשלמות. בעוד ימים ספורים יעלו עשרות חולי סיסטיק פיברוזיס על המטוס שיוביל אותם לשוויץ, שם יתארחו במשך כשבועיים במחנה קיץ בריאותי שישלב בין ההנאה לבין סיוע של ממש לבריאותם של החולים.

המחנה מתקיים זו השנה העשרים, לאורך שלושה שבועות רצופים – משך הזמן שרופאים מומחים קובעים שהוא הכי יעיל לשיפור סיבולת לב- ריאה ולהפחתת אישפוזים עתידיים.

השנה, כמו בשנים רבות, מתקיים המחנה הרפואי בעיירה הציורית פרפן, על צלע ההר המטפס מהעיר הגדולה חור, אל העיירה לנצרהיידה.

“חיים לילד” שוכר את המלון על כל חדריו ואולמיו, למשך כארבעה שבועות: שלושה שבועות של המחנה ושבוע להכשרת המלון על ידי צוות של רב ומשגיחים  לפני המחנה ולהחזרת המלון אל מכונו לאחריו.

המחנה מגובה על ידי רופאים ופיזיותרפיסטים ריאתיים, עם פיקוח רפואי צמוד. גננות מטפלות בילדים הקטנים, תכניות עשירות ומרתקות, מנעימות את הימים.

באזור המלון ישנם רכבלים המגיעים לנופים מדהימים ביופיים. בנוסף, בחלק מזמן השהייה במלון יהיה אוטובוס צמוד למלון, כדי לדרבן את הקבוצה לצאת להליכות רגליות בנופים חדשים ומאתגרים לצדי נחלי מים מפכים. הליכות אלו, כפי שהוכח, משפרות ללא הכר את סיבולת לב- ריאה ויש להן השלכה דרמטית על בריאות המתרפאים.

בימים האחרונים החלה אריזת המוצרים שיוטסו במבצע לוגיסטי נרחב. טונות המצרכים ומוצרי היסוד החלו להיארז במבצע לוגיסטי מורכב.

לקראת המחנה נרתמו אף חברות מובילות במשק הישראלי שהעניקו מגוון מוצרים שיאפשרו את החופשה במחנה הקיץ הבריאותי. חיים לילד מודה לחברות הגדולות במשק שנרתמו, ואכן ההיענות הייתה מרשימה. ישראטויס, מלכות וקסברגר, חבורת תרי”ג, ברון כובעים, עוז והדר, הסופר חיים ולד נרתמו להעניק מתנות שיעודדו את החולים לבצע את הפיזיותרפיה הנחוצה במהלך הנופש הבריאותי.

יש לציין לשבח את ר’ יוסי לנדא בעל חברת השילוחים “ב.ס.ד. שילוח בינלאומי” שמטפל בהתנדבות מלאה בכל הכרוך בשינוע המטען הגדול ועד להגעתו לשוויץ.

אנו מברכים את ההירתמות של החברות למען חולי הסיאף. בשל העובדה כי ההוצאות הכלכליות של המחנה מרובות ביותר ועל מנת להפעילו נדרש סיוע של נדיבי לב, מאחר והמדינה אינה נוהגת לתקצב את העמותות בפעילות זו.

מחנה הקיץ הבריאותי נערך תחת השגחה רפואית מלאה, ובמהלך המחנה נמשך הטיפול הרפואי בחולים בידי צוות הרופאים הנלווה למחנה. אוויר פסגות הרי שוויץ, הוא האולטימטיבי עבור חולי ריאה.

מתנדבי המחנה בביקור אצל הגרש”א שטרן שליט”א לצורך קבלת הנחיות לקראת המחנה
הציוד הרב מועלה למשאית בדרך למטוס לקראת היציאה למחנה
הציוד הרב מועלה למשאית בדרך למטוס