ידיעה בעיתון אודות הענקת שני וסטים של פיזיותרפיה נשימתית – בתמונה: הרב סקלר מגיש את הווסט לילד בנוכחות פרופסור יעקב ברקון, מנהל מחלקה רפואית מחלקת ילדים בבית החולים הדסה עין כרם

שני ילדים קיבלו חיים חדשים בעזרת
“וסט פיזיותרפיה ריאתית” מ”חיים לילד”

 

שני ילדים קיבלו חיים חדשים בסייעתא דשמיא, בעזרת מכשירי “וסט פיזיותרפיה ריאתית” בשווי 12 אלף יורו כל אחד, שקיבלו מ”חיים לילד”.
מדובר במכשיר משוכלל ויקר, שאינו בסל הבריאות, והוא מבצע פיזיותרפיה ריאתית, שהיא חיונית להמשך הנשימה של הסובלים.
הילד האחד, סובל מ-CF ואי ספיקת הלבלב. בגלל הסתבכויות במצבו, נכרת חלק מהריאה שלו מה שגרם לירידה בתפקודי הריאות. הרופאים קבעו שהוא חייב לעבור פיזיותרפיה ריאתית בצורה אינטנסיבית. הם פנו אל הרב ראובן סקלר, יו”ר “חיים לילד” וביקשו ממנו לסייע למשפחה לרכוש מכשירVEST בהקדם.
ההורים הנרגשים והרופאים הנפעמים, שמעו מהרב סקלר כי תוך זמן קצר יקבל הילד את המכשיר, שיאפשר לו בע”ה להמשיך את שגרת החיים ככל האפשר.
בחדרו הפרטי של הילד בבית החולים, בטקס צנוע ומרגש בהשתתפות צוות משרד “חיים לילד”, המשפחה, מנהל מחלקת ילדים פרופ’ יעקב ברקון, הוענק המכשיר. הילד חובר למכשיר וקיבל טיפול ראשוני.
ימים אחדים לאחר מכן, הודיע האב לרב סקלר, כי נתבשר על ידי הצוות הרפואי הבכיר, שבימים הקרובים, הילד ישתחרר לביתו, לשמחתו ולשמחת המשפחה.
סיפורו של הילד עם בעיית CF ריאה ולבלב, מצטרף לאירוע שהתרחש לפני כחודשיים. אל משרדי “חיים לילד” הגיעה בקשה נרגשת ביותר מאם לילד חולה המאושפז חמישה חודשים ברציפות בבית חולים “אלין” שיקום ריאות. הרופאים הודיעו לה כי הילד יוכל להשתחרר לביתו רק עם מכשיר ווסט, לו הוא זקוק לכל ימי חייו – יאריך ה’ ימיו ושנותיו בבריאות.
האם סיפרה שהיא ניסתה לשאול את המכשיר בכל עמותות החסד, אך המכשיר אינו בנמצא. ראשית – בגלל מחירו הגבוה ושנית – מעצם העובדה שזה מכשיר המלווה את המשתמש בו לכל ימי חייו, ועל כן הוא אינו להשאלה, אלא לרכישה.
היא צרפה לבקשתה מכתב המופנה ישירות ל”חיים לילד”, תוך שהרופאים מציינים שזו העמותה היחידה בישראל שסייעה לחולי ריאה בהעניקה להם את המכשיר היקר.
באותו שבוע היא קיבלה את המכשיר. מאז, כמעט בכל יום מתקשרת האם למשרדי העמותה בהבעת תודה על האפשרות להיות בבית יחד כל המשפחה ועל היכולת של הילד לנשום.