זכרנו לחיים

זכינו להביא תרופה מצילת “חיים לילד”
לאחר מאמצים חובקי עולם, הצלחנו בחסדי שמים, לתת בשנית לחולת סי אף תרופה מצילת חיים שאינה בבל הבריאות, והעלות שלה אסטרונומית 370.000 ₪.
מה זה עשה לילדה בת ה – 14?
נס הצלה!! במהלך ארבעה  חודשים, תפקודי הריאות שלה עלו מ – 40 %  ל – 98 % !
זה הבדל בין חיים למשהוא אחר……
כעת, לאחר מאמצים רבים, הצלחנו לקראת סיומה של שנה, להשיג לה את התרופה למשך 3.5 החודשים הקרובים, בתפילה שתהיה לה ולכל החולים רפואה שלמה.
כתיבה וחתימה טובה
הרב ראובן סקלר

נשלמות ההכנות לקראת המחנה הבריאותי בשוויץ

ההכנות לקראת יציאת מחנה הקיץ הבריאותי של ארגון “חיים לילד” הולכות ונשלמות. בעוד ימים ספורים יעלו עשרות חולי סיסטיק פיברוזיס על המטוס שיוביל אותם לשוויץ, שם יתארחו במשך כשבועיים במחנה קיץ בריאותי שישלב בין ההנאה לבין סיוע של ממש לבריאותם של החולים.

המחנה מתקיים זו השנה העשרים, לאורך שלושה שבועות רצופים – משך הזמן שרופאים מומחים קובעים שהוא הכי יעיל לשיפור סיבולת לב- ריאה ולהפחתת אישפוזים עתידיים.

השנה, כמו בשנים רבות, מתקיים המחנה הרפואי בעיירה הציורית פרפן, על צלע ההר המטפס מהעיר הגדולה חור, אל העיירה לנצרהיידה.

“חיים לילד” שוכר את המלון על כל חדריו ואולמיו, למשך כארבעה שבועות: שלושה שבועות של המחנה ושבוע להכשרת המלון על ידי צוות של רב ומשגיחים  לפני המחנה ולהחזרת המלון אל מכונו לאחריו.

המחנה מגובה על ידי רופאים ופיזיותרפיסטים ריאתיים, עם פיקוח רפואי צמוד. גננות מטפלות בילדים הקטנים, תכניות עשירות ומרתקות, מנעימות את הימים.

באזור המלון ישנם רכבלים המגיעים לנופים מדהימים ביופיים. בנוסף, בחלק מזמן השהייה במלון יהיה אוטובוס צמוד למלון, כדי לדרבן את הקבוצה לצאת להליכות רגליות בנופים חדשים ומאתגרים לצדי נחלי מים מפכים. הליכות אלו, כפי שהוכח, משפרות ללא הכר את סיבולת לב- ריאה ויש להן השלכה דרמטית על בריאות המתרפאים.

בימים האחרונים החלה אריזת המוצרים שיוטסו במבצע לוגיסטי נרחב. טונות המצרכים ומוצרי היסוד החלו להיארז במבצע לוגיסטי מורכב.

לקראת המחנה נרתמו אף חברות מובילות במשק הישראלי שהעניקו מגוון מוצרים שיאפשרו את החופשה במחנה הקיץ הבריאותי. חיים לילד מודה לחברות הגדולות במשק שנרתמו, ואכן ההיענות הייתה מרשימה. ישראטויס, מלכות וקסברגר, חבורת תרי”ג, ברון כובעים, עוז והדר, הסופר חיים ולד נרתמו להעניק מתנות שיעודדו את החולים לבצע את הפיזיותרפיה הנחוצה במהלך הנופש הבריאותי.

יש לציין לשבח את ר’ יוסי לנדא בעל חברת השילוחים “ב.ס.ד. שילוח בינלאומי” שמטפל בהתנדבות מלאה בכל הכרוך בשינוע המטען הגדול ועד להגעתו לשוויץ.

אנו מברכים את ההירתמות של החברות למען חולי הסיאף. בשל העובדה כי ההוצאות הכלכליות של המחנה מרובות ביותר ועל מנת להפעילו נדרש סיוע של נדיבי לב, מאחר והמדינה אינה נוהגת לתקצב את העמותות בפעילות זו.

מחנה הקיץ הבריאותי נערך תחת השגחה רפואית מלאה, ובמהלך המחנה נמשך הטיפול הרפואי בחולים בידי צוות הרופאים הנלווה למחנה. אוויר פסגות הרי שוויץ, הוא האולטימטיבי עבור חולי ריאה.

מתנדבי המחנה בביקור אצל הגרש”א שטרן שליט”א לצורך קבלת הנחיות לקראת המחנה
הציוד הרב מועלה למשאית בדרך למטוס לקראת היציאה למחנה
הציוד הרב מועלה למשאית בדרך למטוס

 

יו”ר חיים לילד התברך אצל ראש ישיבת קמניץ הגר”י שיינר

 

יו”ר  חיים לילד הרב ראובן סקלר התברך על ידי ראש ישיבת קמניץ הגר”י שיינר על פעילותו למען חולי מחלות הריאה ובני משפחותיהם. הגר”י שיינר הביע התענינות בפעילויות הארגון ובירך במילים חמות את הרב סקלר על הפעילות של הארגון.

הרב סקלר סיפר לראש הישיבה על המלונית שמפעיל הארגון בים המלח, מלונית המאפשרת לחולים שומרי תורה ומצוות ליהנות מהסגולות הבריאותיות של ים המלח בכשרות ובצניעות. הרב סקלר הרחיב וסיפר על השיפוץ וההרחבה של המלונית בימים אלו בשל הביקוש הרב, ואף ביקש את ברכת הרב שיוכל להוציא מהכוח על הפועל תוכניות הרחבה נוספות.

“כשאני נפגש עם הנדיבים אני חש תחושה של שליחות, שאני מזכה את האנשים שיש להם חלק בכזה פרויקט יחודי”” אמר יו”ר חיים לילד, כשהרב שיינר מציין כי אכן זאת זכות להיות שותף לפעילות שכזו.

בסיום הביקור, כאשר ביקש הרב סקלר את ברכתו של הגר”י שיינר, השיב ראש הישיבה:” שאני אברך אותך? אתה מבורך. הפעילות שלכם מאד חשובה, שתזכה לסייע לעוד יהודים. זאת זכות גדולה”.

הרב ראובן סקלר מתברך אצל הגר"י שיינר
הרב ראובן סקלר מתברך אצל הגר”י שיינר